هدف کتاباما:

کمک به مدیران مدارس، معلمها، مربیان، پدران و مادران برای شناسایی کتاب خوب و استاندارد و رساندن کتاب های مورد علاقه کودکان ونوجوانان به دست آنها.

داستان ما از کجا شروع شد؟

سخنی از بنیانگذار فروشگاه کتاباما، فریده نورمحمدی:

یه روز در دفتر استاندارد سازی منابع آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش  روی میز کارم پر بود از کتاب‌های رنگارنگ و خوش نقش و نگاری که با برق آفتاب صبحگاهی چشم نواز تر شده بودند. اینها کتاب‌های استاندارد منتخب جشنواره رشد بودند که چندین کارشناس عالی آموزش و پرورش آنها را از نظر استاندارهای آموزشی و تربیتی مورد برسی قرار داده بودند و در رقابتی تنگاتنگ رتبه های برتر جشنواره را کسب کرده بودند و بسیاری از این کتاب‌ها نیز منتخب شورای کتاب کودک بود و کتاب ناشرانی قَدَر مثل قدیانی، افق، مدرسه، پرتقال، هوپا و… در آن به چشم می خورد. در این بین قصه ها از همه درخشان‌تر بود. این کتاب‌ها قرار بود در کتابنامه رشد سالانه ثبت شوند. کتابها آنقدر جذاب زیبا و خوش طرح و رنگ و محتوا بودند که آدم را سر ذوق خواندن می آورد. آن روز آرزو کردم ای کاش زمانی که مدیر مدرسه بودم این کتاب‌ها را می شناختم و آنها را در اختیار دانش آموزان و معلمان مدرسه قرار می دادم همین نکته جرقه‌ای شد که با کتاب‌های استاندارد رشد خیلی صمیمی تر شوم از آنها بخوانم، نقد کنم. گاه هم در مجله رشد جوانه بدهم برای چاپ، تا اینکه عشق و دوستی من با این کتابها باعث شد با مدیران عزیز بعضی از مدارس تهران و کرمانشاه ارتباط بگیرم و با اجرای نمایشگاه کتاب قصه و قصه خوانی داوطلبانه در مدارس گامی به سمت آرزوی دیرینه ام بردارم در حین اجرای نمایشگاه کتاب در مدارس تهران به خاطر علاقه ای که به این کار داشتم تصمیم گرفتم طرحی برای معرفی و پخش کتابهای استاندارد رشد در مدارس برای وزارتخانه بنویسم این  طرح را نوشتم و با نظر خواهی از کارشناسان مختلف ده بار ویرایش کردم ابتدا از طرحم بسیار استقبال شد. خودم در چندین مدرسه تهران به صورت آزمایشی آنرا اجرا کردم. کار سخت بود و پر از چالش.
وزارتخانه در اجرای طرح همکاری نکرد اما من کارم را خیلی دوست داشتم. با قدمهای استوار که گاه لرزان می شد به این راه پر پیچ وخم ادامه دادم…
تا شاید روزی آرزویم پوسته بیاندازد و رویایم جوانه بزند.
حالا سالهاست در این مسیر سخت قدم می زنم به طوری که گاه  کفشهایم خیلی زود پاره می شوند! شاید فقط عشق باشد که به من جسارت می دهد تا با عبور از پل آرزو به سمت رویایم حرکت کنم. رویایی که برای همه کودکان و نوجوانان ایران عزیز❤️

از همه اولیا و مدیران فرهیخته مدارس که در این سربالایی نفس گیر باعث دلگرمیم بوده و هستند صمیمانه قدردانم.

با سپاس ویژه از صابر جان که مرا با دنیای گاه سخت وگاه آسانِ مجازی بیشتر آشنا کرد و همراه من است تا این مسیر ناهموار را برایم به همت تکنولوژی هموار تر کند.

شاید این سهم من است در آباد کردن دنیای کودکان و نوجوانان. دنیای کودکان و نوجوانان را دوست دارم، دنیای آنها زیباتر است.

با عشق / فریده نورمحمدی

دیگران چه میگویند

به خبرنامه کتاباما بپیوندید

اولین نفری باشید که پیشنهادات ویژه و رویدادهای ما را می‌بینید. همچنین جدیدترین اخبار کتاب و کتابخوانی و مقالات مرتبط با آن را برای شما بصورت رایگان ارسال می‌کنیم.